Гимнастика, курс лекций для беременных, подготовка к родам  (Бровары, Вышгород, Лесной массив, Петровцы)

Вчимося розслаблятися

аквааэробика,фитнес Бровары,детский садНаш консультант - інструктор по аквааеробіці, шейпінгу і оздоровчій гімнастиці Тетяна САПКО.

Уміння розслабитися і відпочивати - важливі моменти в житті кожної людини, особливо для жінок в період вагітності. Здавалося б, що може бути простіше? А на практиці, ми не завжди уміємо це робити.Кращий відпочинок – зміна виду діяльності. Наприклад, якщо ви проводите цілий день за робочим столом, то кращим відпочинком для вас буде прогулянка на свіжому повітрі або заняття гімнастикою. Не забувайте, що до прогулянок ніяк не відноситься похід на ринок, а до гімнастики – носіння важких сумок. Приказка “не бери поганого в голову, а важкого в руки” - поза сумнівом була створена для вагітних. Займіться улюбленою справою або просто зробіть те, що вже давно збиралися. Може, ви і не відпочинете фізично, але отримаєте моральне задоволення, що благодійно відобразиться на вашому самопочутті.

Міцний сон – відпочила мама

Більше спіть. Хоча, іноді малюк будить маму невчасними поштовхами. Пам'ятайте, дитина сильно б'ється зазвичай тоді, коли йому не вистачає кисню. Більше рухайтеся, займайтеся гімнастикою для майбутніх мам.

 

Повне розслаблення

Дуже корисно в період вагітності оволодіти навиками повного розслаблення. Це допоможе і під час виношування немовляти, і в пологах і, коли малюк народиться. Адже правильно розслабившись, можна в короткий термін відновити сили і відчути себе як після декількох годин сну. Головне – розслабитися повністю. Ляжте зручно і розслабте все тіло. Зверніть увагу на м'язи лоба, очей, губ, щік. Швидше за все, вони були напружені. Пройдіться по всьому тілу, перевірте кожний м'яз, адже всі вони належать вам, і ви в силі ними керувати. Ось розгладжується лоб, віка не тремтять, щоки наче відвисають вниз, рот напів відкритий, підборіддя “тоне” вниз, дихання ледве помітне. При такому розслабленні може заснути навіть людина, яка страждає безсонням. Це і є повне розслаблення. Запам'ятайте це відчуття. У пологах дуже важливо між сутичками уміти швидко відновлювати сили. Якщо під час вагітності ви вчилися розслаблятися, вам легко буде відтворити цей стан в такій екстремальній ситуації. І не думайте, що вам достатньо теорії. Ваше тіло повинне пам'ятати і знати це відчуття, одних теоретичних знань під час пологів, виявляється, недостатньо. Хай розслабляється, тренується не тільки ваш мозок, але й ваше тіло. Виходити зі стану повного розслаблення ви винні так само поступово, як і входили. Спочатку кілька разів зробіть глибокий вдих - видих. Уявіть, що ви це робите кожною клітинкою свого тіла. Потім поворушить пальцями рук, ніг і, напружуючи м'язи, зпробуйте відчути їх. Тепер розплющіть очі, руки випряміть за головою, і сильно-сильно потягніться, знову розслабтеся. Повторіть ще раз. Ось тепер можна не поспішаючи встати, обов'язково через бік, трохи посидіть, щоб звикнути до вертикального стану. Ну як відчуття?

Розслаблення під час пологів

Під час пологів вам дуже допоможе уміння утримувати напругу в одній точці, одночасно розслаблюючи все тіло. Це важливо під час поштовхів. Коли матка в тонусі, бажано, щоб решта всього тіла була розслабленою, тоді легше відбувається розкриття шийки матки. Особливо важливо під час поштовхів тримати розслабленими обличчя і губи. Вважається, що губи – проекція шийки матки. Але зробити це непросто, особливо коли поштовхи стають сильними і болючими. Адже, якщо є біль, тіло людини інстинктивно напружується. Але з іншою строни, чим більше ми напружені, тим повільніше і болючіше проходять пологи, посилюється біль. Виходить замкнутий круг. От чому так важливо освоїти навик розслаблення в напрузі. Під час поштовхів ми не взмозі розслабити м'язи матки, але не напружувати інші м'язи ми можемо навчитися, якщо потренуємося. Так ви зменшите біль, збережете сили до потужного періоду. Тренуватися потрібно регулярно, щодня впродовж всієї вагітності, інакше під час пологів нічого не вийде. Повинна бути, так звана, м'язова пам'ять. Провітріть кімнату, відключіть телефон, одягніться, щоб вам було тепло, ляжте, закрийте очі, розслабте тіло: спочатку ноги, потім руки, м'язи тулуба, обличчя. Відчуйте невагомість в тілі від його нерухомості. (Ми вже навчилися цьому в попередній вправі). Тепер напружте повністю, наприклад, тільки ліву руку. Сильно затисніть в кулак, при цьому “пройдіться” по всьому тілу - воно повинно бути повністю розслаблене. Можливо відразу у вас не вийде. Добре, якщо цю вправу вам допоможе виконати хтось з родичів. Хай він контролює ваше тіло кажучи: “Розслаб ногу, щоки, спину”, і контролює стан ваших м'язів. Виконайте те ж саме з іншою рукою, ногою. Пам'ятаєте, що ваша увага повинна бути на розслабленому тілі, а не на напруженій кінцівці. Коли прийде час, в поштовхах ви зможете концентрувати увагу не на болючих відчуттях в матці, а на розслабленні обличчя, губ і всього тіла.

Розслаблення у воді

Плавання, заняття в басейні дуже корисні вагітним. Існує спеціальний комплекс аква-вправ для майбутніх мам. Докладніше я писала про це в журналі №3. У воді, де вага тіла зменшується, дуже добре навчатися навику розслаблення. Спробуйте запам'ятати свої відчуття, щоб вони відклалися в пам'яті і пізніше ви змогли перенести цей стан у ваші пологи.

СТАТТЯ НАДАНА ЖУРНАЛОМ “МИР СЕМЬИ”

 
 

Техническая потдержка